inne obozy: |  diablak  |  halny  |  baza podhale  |  dunajec  |  magura  |  szwejk  |  dziki san  |  połoniny  |  muszyna  |  piecki  |


"Huculski 2024
Obóz w siodle i siodełku - czyli konno-rowerowy
Beskid Niski 

"HUCULSKI" wiek uczestników: 12-16 lat


BESKID NISKI
Regietów i okolice
  


Po 20 latach wracamy na konie! Obóz "huculski" to propozycja dla osób, które cenią sobie nie tylko chodzenie po górach, ale są gotowe na inne doznania. Lokalizacja obozu w pobliżu Stadniny Koni Huculskich "Gładyszów" w Regietowie pozwoli nam na realizację marzeń o wakacjach w siodle. Liczne szlaki konne - to zapowiedź całodziennych wypraw wierzchem. Zaprzyjaźniona i sprawdzona wypożyczalnia rowerów górskich pozwoli nam natomiast na realizację programu wycieczek rowerowych po gęstej sieci szlaków rowerowych. Beskid Niski to wymarzone na realizację tego typu obozu. Na realizację programów konnego lub rowerowego przeznaczamy na obozie 4 dni, pozostałe - to klasyczne wędrowanie szlakami do miejsc niezwykłych i tajemniczych - gdzie nie zawsze da się wjechać konno lub rowerem. Będzie bardzo rozrywkowo i aktywnie. Nie zabraknie wizyt  na pobliskich strzeżonych kąpieliskach, cerkiewkach i muzeach... Oczywiście będą też ogniska, oraz klasyczne gry i zabawy kolonijne... 

Obóz Konny!
Program konny to 4 dni w Stadninie Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie. Codziennie będziemy odbywać kilkugodzinne rajdy konne po okolicznych górach i dolinach. W planie ok 20h w siodle – jednak przy jazdach terenowych – dokładny czas zależny jest od warunków atmosferycznych. Trzeba będzie przygotować sobie konia do jazdy, osiodłać. To wszystko pod okiem instruktorów (zawsze nasz opiekun – instruktor oraz instruktor-przewodnik ze Stadniny). Minimum jeden opiekun na 10 uczestników. Obóz nie jest przeznaczony dla osób początkujących – osoby które chcą wziąć udział w naszym obozie powinny posiadać brązową odznakę jeździecką lub posiadać umiejętności na tym poziomie (minimum to jazda w 3 trybach – stęp, kłus i galop plus skoki przez przeszkody min. 60cm, oraz zaliczonej jazdy w terenie). Osoby nie posiadające odznaki – w momencie składania rezerwacji proszone są o zaznaczenie w uwagach, że posiadają stosowne umiejętności. Z osobami (rodzicami) osób bez odznaki skontaktuje się telefonicznie nasz instruktor i zweryfikuje wstępnie umiejętności podczas krótkiej rozmowy. Dopiero wtedy potwierdzimy rezerwację. Przed obozem oprócz tradycyjnej „karty kolonijnej” poprosimy o podpisanie wszelkich zgód umożliwiających udział w jazdach konnych! Oczywiście przez wyjazdem w teren zostanie przeprowadzona weryfikacja na ujeżdżalni w Regietowie!
Na obozie konnym każdy uczestnik oprócz zasadniczego ekwipunku obozowego powinien posiadać dodatkowo: odpowiedni strój do jazdy konnej, stosowne obuwie oraz kask (toczek).

Obóz Rowerowy
Program rowerowy to 4 dni przeznaczone na wycieczki rowerowe po okolicznych górach i dolinach – większość tras biegnie po znakowanych ścieżkach i drogach rowerowych. Każdy uczestnik chcący wziąć udział w takim obozie powinien posiadać kartę rowerową a co za tym idzie stosowne umiejętności jazdy na rowerze. Prosimy, żeby były to osoby czynnie jeżdżące – czujące się w siodełku pewnie. W cenie obozu zapewniamy sprawdzone i przygotowane do jazdy rowery. Wycieczki odbywają się pod opieką naszej kadry (opiekun – mechanik i kierownik-przewodnik). Minimum jeden opiekun na 10 uczestników. Można zabrać swój rower – jednak dotyczy to tylko osób z dojazdem własnym. W takim przypadku trzeba też zadbać o minimum serwisowe zabezpieczające dany rower (np. zapasowa dętka). Na obozie nie korzystamy z rowerów elektrycznych!
Na obozie rowerowym każdy uczestnik oprócz zasadniczego ekwipunku obozowego powinien posiadać dodatkowo: odpowiedni strój do jazdy rowerowej, stosowne obuwie oraz kask (rowerowy i okulary).

Obóz ze względu na charakter i przeznaczenie należy do kategorii tych średnio-trudnych - szczególnie ze względu na dyscypliny - konną i rowerową. Część chodzona - byłaby zaliczona do kategorii obozów łatwych! Na wycieczki chodzimy (jeździmy) z małymi plecakami. 

Noclegi realizujemy w namiotach organizatora lub bazowych – większość nocy śpimy w Regietowie na polu namiotowym lub Zdyni oraz dodatkowo w uzdrowisku Wapienne Zdrój, i w Bartnem. 
Wyżywienie - większość posiłków spożywamy w miejscu zakwaterowania. Pozostałe posiłki to już zależnie od trasy. W każdym razie gwarantujemy pełne wyżywienie podczas trwania całego obozu. Część posiłków przygotowuje młodzież samodzielnie z produktów zakupionych przez organizatora. Plecaki (te duże bagażowe) nosimy bardzo rzadko, czasami trzeba przenieść plecak z parkingu do miejsca noclegu.


TERMINY I CENY

  • XHR 4 (rowerowy):   16.7 – 25.7.2024   CENA: [2590] PLN [REZERWUJ - klik] miejsca są
  • XHK 4 (konny):   16.7 – 25.7.2024   CENA: [3890] PLN [REZERWUJ - klik] miejsca są

OBECNE PROMOCJE od 4% do 20%


INFORMACJE DODATKOWE

START OBOZU:
Regietów, Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów" przed Karczmą pierwszego dnia obozu, godz. 18:00 (pierwszy posiłek obiadokolacja).
META OBOZU:
Regietów, Stadnina Koni Huculskich "Gładyszów" przed Karczmą ostatniego dnia obozu, godz. 9:00 (ostatni posiłek śniadanie + prowiant na podróż powrotną). 



CENA OBEJMUJE:

transport autokarem (do wyboru wyjazd z ponad 30 miast - dopłata zależna od wybranego miasta), zakwaterowanie – 9 noclegów; wyżywienie; bogaty program pobytu w tym bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i do parków narodowych, opiekę kadry, ubezpieczenie UNIQA (NW - 5000 PLN), podatek VAT. 

UWAGA! Transport - w zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 

UWAGA! Cena nie obejmuje transportu! W zależności od miasta wyjazdu/powrotu dopłata – sprawdź w tabeli poniżej. W przypadku dojazdu własnego – brak dopłaty transportowej. 

PROMOCJE 2024! Sprawdź ile możesz uzyskać rabatu od podanych cen. Przy rezerwacji do końca roku 2023 jest od 8% nawet do 24% taniej!!!

 
 

INFORMACJE OGÓLNE - OBOZY MŁODZIEŻOWE


SKALA TRUDNOŚCI TRAS

Obóz łatwy oznacza, że na trasy w miarę możliwości chodzimy bez plecaków, nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Proszę jednak pamiętać, że wszystkie nasze obozy są „z przemieszczeniem”. Na takim obozie nie wymagamy żadnego doświadczenia w danej dziedzinie. Na obóz oznaczony "łatwy" zalecamy zabrać dodatkowy mały plecak.
Obóz średnio-trudny oznacza, że na trasy chodzimy czasami z plecakami, czasami bez (na obozach tatrzańskich chodzimy bez plecaków). W zasadzie też nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Na takim obozie wymagamy jednak pewne doświadczenie w danej dziedzinie – przynajmniej wcześniejszy udział w podobnej imprezie.
Obóz trudny oznacza, że odradzamy go osobom początkującym. Na trasy chodzimy z plecakami, a dodatkowo przemieszczamy się z prowiantem i sprzętem biwakowym, (na obozach tatrzańskich – chodzimy bez plecaków). Na obozach oznaczonych oznakowanych jako "trudny" szczególnie zwracamy uwagę na umiar w pakowaniu.


TRASY

Na obozach bazowych na wycieczki chodzimy z małymi pleckami. Jest to obóz "spacerowy" dla osób, które są ciekawe i chętne do poznawania różnych miejsc. Podczas tych obozów nie tylko chodzimy po górach, ale odwiedzamy parki rozrywki, aquaparki, itp...  


KADRA

Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci górskiego wędrowania. Doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jedna osoba kadry. Dodatkowo w razie potrzeby zatrudniamy przewodników górskich. Większość naszej kadry gra na gitarze. 


ZAKWATEROWANIE

Noclegi realizujemy w miejscach o różnym standardzie – śpimy w pensjonatach, schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże namioty z materacami). Zawsze gwarantujemy dostęp do łazienek.
Na obozie BAZA PODHALE śpimy odpowiednio: 1x w Zatorze (camping, w namiotach), 8x Zakopane (pensjonat góralski, pokoje z łazienkami, 2x (baza namiotowa w Jaworkach w namiotach).


WYŻYWIENIE

Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Podczas pobytu w Zakopanem posiłki zapewniamy w miejscu zakwaterowania. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Podczas wyprawy w Pieniny posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Podczas całodziennej zabawy w Energylandii - otrzymujemy obiad i prowiant serwowany w Parku Rozrywki. Dodatkowo na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań. 


NIEZBĘDNY EKWIPUNEK i DOKUMENTY - OBOZY WĘDROWNE

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły – noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem – kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, latarka, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik.  
Dokumenty: ważna legitymacja szkolna, dokładnie wypełniona i podpisana przez rodzica karta kolonijna.
Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna.
A wszytko to powinno być spakowane w plecak. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu – wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych – gwarancja niepowtarzalnych zdjęć. 


TRANSPORT - UWAGI OGÓLNE:

Podczas podróży uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu 606235702. Pod tym numerem uzyskacie Państwo informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny poniżej oraz na Umowie-Zgłoszeniu. Organizator ma prawo do zmian w rozkładzie jazdy. W takim przypadku Klienci zostaną przez organizatora o zmianach powiadomieni. Niezależnie od powyższego wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej.
Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżek na przejazdy pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Sosnowca, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe.  Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie o czym organizator powiadamia z odpowiednim wyprzedzeniem! Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku w rozkładzie poniżej.


KONTAKT W CZASIE PRZEJAZDU

Klub Podróżnika R3B.PL 606235702  to nasz tel. dyżurny czynny w czasie przejazdów i trwania obozów.

ROZKŁAD JAZDY, DOPŁATY TRANSPORTOWE

[trasy A47 i A48 tatrzańsko-beskidzkie] XDB | XTP | XPH | XDU | XMA | XHR | XHK

LEGENDA
[-1] wyjazd 1 dzień przed datą rozpoczęcia imprezy (przed północą)
[+1] powrót 1 dzień po dacie zakończenia imprezy (po północy) 

(!!) przejazd okrężną drogą 

UWAGI
Dopłaty transportowe podane w PLN za przejazd w obie strony. Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie. Głównym portem przesiadkowym jest Sosnowiec. Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku. 

PRZYSTANKI WYJAZDOWE

miejsca zbiórek Wyjazd Powrót Dopłata
miejscowość, adres (opis) godzina godzina (cena PLN)
Białystok (!!), Stacja paliw LOTOS, ul. Produkcyjna 97c, przy McDonald's  23:30 [-1]  04:00 [+1]  250,--
Bydgoszcz, Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszyńskiego 29a (między ulicami)  04:15 23:30 220,--
Częstochowa, Stacja paliw CRAB ul. Gościnna 81 (A1 rejon węzła Częstochowa Płd.)  10:15 17:15 140,--
Gdańsk, Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4)  01:30 02:00 [+1]  260,--
Gorzów Wlkp., Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) McDonald's  04:15 23:15 220,--
Grudziądz, Stacja paliw CIRCLE-K Stare Marzy, ul. Świecka 36  03:15 00:30 [+1]  260,--
Katowice, Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 p. Burger King  12:45 15:00 120,--
Kielce, Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266  09:00 18:45 150,--
Koszalin, Parking przed Dworcem PKP (pomiędzy ulicami)  00:45 02:30 [+1]  280,--
Kraków, Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201, p.KFC okolice węzła Mirowskiego A4  14:30 13:15 100,--
Kutno, A1 Bar u Zbycha przy węźle Kutno Północ   07:00 20:30 220,--
Legnica, Stacja paliw ORELN, ul. Chojnowska 154 róg Domeyki  07:00 20:30 200,--
Leszno, Stacja paliw SHELL Lasocice, Szkolna 1a, okolice węzła S5 Leszno Zachód  06:30 21:00 200,--
Lubin, Stacja paliw ORLEN, ul. Leśna 2 (róg Legnickiej)  06:40 20:50 200,--
Lublin (!!), Stacja paliw ORLEN, ul. Gęsia 7 (Węglin) parking przy Agata Meble  05:00 22:45 200,--
Łódź, A1 MOP Wiśniowa Góra w kierunku na Katowice przy McDonald's  08:00 19:30 200,--
Mława, Stacja paliw ORLEN, ul. Płocka 18/19  03:45 23:15 220,--
Nisko, Stacja paliw ORLEN, ul. Nowa 1   06:15 21:30 200,--
Olsztyn, Stacja paliw BP Tomaszkowo (przy KFC) okolice węzła Olsztyn Południe  02:30 00:30 [+1]  280,--
Opole, Stacja paliw ORLEN, ul. Wrocławska 400 (wyjazd DK46 k. Wrocław)  09:30 18:00 120,--
Piotrków Tryb., Stacja paliw ORLEN, ul. Sikorskiego 43  08:45 19:00 200,--
Polkowice, Stacja paliw ORLEN, ul. Jana Pawła II 50  06:20 21:10 200,--
Poznań, Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu)  05:15 22:00 220,--
Radom, S7 MOP Zakrzew Zachód kierunek Kraków  07:45 20:00 200,--
Rzeszów (!!), Stacja paliw ORLEN, ul. Lubelska 46  07:15 20:15 180,--
Siedlce (!!), Stacja paliw SHELL, ul. Brzeska 43   02:30 01:00 [+1] 220,--
Słupsk, Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a   23:15 [-1] 03:45 [+1] 280,--
Sosnowiec, Parking Stawiki, ul. Kresowa Stadion Ludowy (plac przesiadkowy)  12:15 15:30 100,--
Szczecin, Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga  03:00 00:30 [+1] 240,--
Tarnów (!!), A4 MOP Rudka A4 kierunek Kraków. stacja paliw LOTOS  08:45 19:00 160,--
Toruń, Parking przed dworcem PKP, Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego)  05:30 22:15 220,--
Warszawa, Parking Stadion Narodowy pomiędzy PKP W-wa Stadion a Al. Zieleniecką  06:00 21:30 220,--
Włocławek,  A1 MOP Machnacz Płd., stacja paliw ORLEN przy McDonald's kierunek Łódź  06:30 21:15 220,--
Wrocław, Bielany Wrocławskie, Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 08:00 19:30 140,--
Zambrów (!!), Stacja Paliw ORLEN, ul. Ostrowska 31  00:15 03:15 [+1]  240,--
Zielona Góra, S3 MOP Racula, stacja paliw ORLEN, kierunek Legnica  05:30 22:00 200,--

Godziny Rozkładu Jazdy obowiązują od 15.11.2023
Dopłaty obowiązują od 15.11.2023


inne obozy R3B: |  diablak  |  halny  |  baza podhale  |  dunajec  |  magura  |  szwejk  |  dziki san  |  połoniny  |  muszyna  |  piecki  |